Kalamaja väljak

Tallinna linnavalitsus avalikustab teisipäeva õhtul Vana-Kalamaja tänavaruumi ideekonkursi võidutöö, milleks osutus “Kasvulava”.
Vana-Kalamaja tänavaruumi arhitektuurivõistlusel otsiti Kalamaja asumit läbivale tänavale uut ratta- ja jalakäijasõbralikumat lahendust. Lisaks oodati võistlustöödelt ettepanekuid Kalamaja keskväljaku ja Balti jaama lähirongide paviljoni ette kavandatava jaamaväljaku kujundusele.
Linna peaarhitekt-ameti juhataja asetäitja ning žürii liige Endrik Mänd ütles “Aktuaalsele kaamerale,” et võistluse võitjaks osutus töö nimega “Kasvulava”, mille autoriks on arhitektuuribüroo Kavakava OÜ (Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristel Niisuke). Ehitus võib alata kahe aasta pärast.
“See oli töö, mis oskas kõige paremini vastata kolmele ülesandele: kõrgetasemeline arhitektuurne linnaruumiline disainilahendus, toimiv liikluskeskkond, kohaliku piirkonna miljöö tabamine,” rääkis Mänd.
Žürii tõstis võidutöö puhul esile ühtlast inimmõõdulist ja miljöötundlikku kujundust.
“Huvitav lahendus on pakutud Kotzebue väljakule, mis istutatavate puude, kogukonnamaja ja linnamööbli lisamisega saab konkreetsema kuju ning pakub mitmesuguseid tegevusvõimalusi kogukonnale ja koolirahvale,” iseloomustas linna pressiteenistus võidutööd.
 

Palun tule minu sünnipäev-näitusele 31.08 (reede) kell 18.00.

Kalamaja Paberipood otsib oma kollektiivi uusi töötajaid, et minna vastu algavale hooajale uue Eesti Kunstiakadeemia hoone kõrval!

Maailma vanima siiani tegutseva sulepeade tootja valikust leiad sulepead, mehaanilised- ja sketch pliiatsid, geel- ja pastapliiatsid.

Kalamaja Paberipood ehk KAPA on uus ja värske kontseptsiooniga kunstipood Kalamaja südames, uue Eesti Kunstiakadeemia hoone kõrval.

Kalamaja Paberipood - märkmik, vihik, pliiats, kustukas, paber, papp
Kalamaja Paberipood - mis kaupu meilt saab?